Okúzľujúce pobrežné mestá Ameriky

1607 Videní

Dnes vás zoberieme do Ameriky a ukážeme vám okúzľujúce malé mestá na pobreží Spojených štátov amerických. Charizma a jedinečnosť sú hlavnými vlastnosťami, ktoré tieto mestečká majú spoločné.

Ogunquit, Maine

Kilometre piesočných pláží, scénické turistické chodníčky ako je Marginal Way alebo jedinečný výhľad na oceán. To všetko nájdeš v tomto mestečku na juhu štátu Maine. Názov mesta Ogunquit v preklade znamená „nádherné miesto pri mori.“
Obr. 1. www.ogunquit.com

Florence, Oregon

Na západnom pobreží je mesto Florence, ktoré je vyhľadávané turistami najmä pre okúzľujúce historické centrum a vyhliadkové plavby s pozorovaním tuleňov a veľrýb.
Obr. 2.  www.go-oregon.com

Cape May, New Jersey

Založenie mesta siaha už do 17. storočia. Pýši sa najmä domami vo Viktoriánskom štýle, ktoré vytvárajú malebné prostredie.

Carmel-by-the-Sea, California

Je mestečko, ktoré je známe vďaka svojim zvláštnym chatrčiam. Ale aj milovníci vody si tu prídu na svoje. Môžu tu surfovať alebo potápať sa a pre milovníkov prírody ponúka pozorovanie vtáctva na pláži Carmel River
Obr. 3. www.carmelcalifornia.com

Mystic, Connecticut

Táto slávna dedinka v oblasti Nového Anglicka je známa svojím ikonickým prístavom, ktorý má prívlastok najväčšieho námorného múzea v krajine.

Corolla, North Carolina

Tiché malé mestečko Corrolla sa nachádza v oblasti nazývanej Outer Banks, čo je 320 km dlhá bariéra tvorená z ostrovčekov a oddeľujúca pobrežie Severnej Karolíny od Atlantického oceánu. Hlavnou atrakciou mesta je maják z 19. storočia na pláži Currituck.

Traverse City, Michigan

Ak milujete čerešne, tak určite musíte zavítať do tohto mestečka na brehu jazera Michigan´s Grand Traverse Bay, ktoré každoročne hostí Národný festival čerešní. To je len jeden z dôvodov prečo by malo byť na vašom „bucket list.“
Obr. 4. www.traversecity.com

Depoe Bay, Oregon

Mestečko je rajom pre pozorovanie veľrýb a ešte väčším rajom pre fotografov. Ponúka nádherné prírodne parky a nezabudnuteľné výhľady.

Hampton, New Hampshire

Hampton, mesto kde dovolenkár nájde všetko čo potrebuje a očakáva od dovolenkovej destinácie. Pláže, promenády, ohňostroje každý týždeň a nespočetné množstvo koncertov a podujatí.
Obr. 5. www.hamptonbeach.com

Chatham, Massachusetts

Historické šarmantné budovy a krásne prírodné pamiatky sú poznávacími znakmi mesta na južnom cípe Cape Cod.
Obr. 6. www.cathaminfo.com

Haleiwa, Hawaii

Turistami obľubovaná dedinka na severnej strane ostrova Oahu sa vyznačuje jedinečnými plážami a starými domami, ktoré dotvárajú charakter tejto dedinky.

Pismo Beach, California

Milovníci vína si obľúbia toto mestečko a spolu s Carmel-by-the-Sea budú tvoriť zastávky na výlete po Kalifornii. Či už preferujete relax alebo chcete byť na dovolenke aktívny, určite si prídete na svoje.

Rehoboth Beach, Delaware

Patrí medzi najnavštevovanejšie mestá na východnom pobreží. Prejdite sa po promenáde mesta alebo navštívte múzeum Reboth Beach a spoznajte jeho históriu.
Obr. 7. www.visitdelaware.com

St. Michaels, Maryland

Neďaleko pláže Rehoboth Beach  je mesto St. Michaels. Perfektné miesto na strávenie víkendu. Či už sa vyberiete na more alebo zostanete na pláži, určite si to užijete. A nesmieme zabudnúť, že je to oblasť s najlepšími jedlami z morských plodov.

Asbury Park, New Jersey

Návštevníci sa v okamihu prenesú do svojich detských čias. Promenáda pri pláži má ikonické arkádové hry a rodiny s deťmi sa zabavia vo vodnom parku.

Bar Harbor, Maine

Ak vás láka turistika a chceli by ste navštíviť Národný park Acadia, mesto Bar Harbor je ideálnou základňou pre turistiku. Je to aj jedno z najlepších miest na pozorovanie veľrýb s okúzľujúcou hlavnou ulicou plnou malých obchodíkov.
Obr. 8. www.barharbormaine.gov

Bayfield, Wisconsin

Kedysi rybárska dedina, dnes je to mestečko s väčším počtom turistov ako obyvateľov, ktorých je tu 500. Odporúčame si zarezervovať takzvané bed and breakfast (ubytovanie u lokálnych obyvateľov, ktorí vám prenajmú izbu u seba doma a ešte aj naservírujú raňajky) obehať múzeá a galérie alebo navštíviť jablkový festival Applefest, ktorý sa koná každoročne v jeseni.
Obr. Titulka www.bayfield.org/

Mandeville, Louisiana

Ak sa vám viac ako otvorené more páčia jazerá, Mandeville je ideálnym miestom práve pre vás. Nachádza sa na severnej strane jazera Pontchartrain. V blízkosti mesta je Národný Park Fontainebleau, ďalšie čarovné mestečko Covington alebo len necelú hodinku vzdialené New Orleans.

Everglades City, Florida

Mesto na juhu Floridy, je pravým opakom rušného Miami. Má iba 400 obyvateľov, ale za to určite osloví vášnivých rybárov. Okolitá príroda vás donúti na víkend opustiť Miami a vychutnať si krásy národnej rezervácie Big Cypress a Národného parku Everglades. 

Port Aransas, Texas

Kilometre piesočných pláží, pozorovanie delfínov, či najväčšiu súťaž v tvorbe sôch z piesku pod názvom Texas Sandfest. To všetko a ešte omnoho viac môžete objavovať v meste na ostrove Mustang.
Obr. 9. www.portaransas.org

Fairhope, Alabama

Jedna z najkrajších destinácií v Mexickom zálive. Nielenže je okúzľujúce, krásne a uvoľnené, ale je aj ľahko dostupné - či už peši alebo na bicykli. Návštevníci sa ľahko a rýchlo dostanú z pláže priamo do centra.

Georgetown, South Carolina

Je jedným z najstarších miest Južnej Karolíny a asi aj najviac podceňovaných miest v štáte. Nachádza sa medzi mestami Charleston a Myrtle Beach. Toto „čudné“ meste s historickým centrom je ideálne na prechádzky z ktorých budete mať vlasy dupkom.

Gulf Shores, Alabama

Vďaka svojim bielo-piesočnatým plážam s atrakciami, ktoré zahŕňajú vodný park, zoo, safari či historické pamiatky, patrí medzi najviac navštevované dovolenkové destinácie.

Poughkeepsie, New York

Ponúka  jeden z najlepších výhľadov na severovýchode  štátu New York z vyhliadkovej lávky ponad rieku Hudson. Taktiež tu nájdete aj niekoľko parkov a interaktívne múzeum pre rodiny s deťmi.
Obr. 10. www.facebook.com/CityOfPoughkeepsie

Marquette, Michigan

Máte namierené na stredozápad?  Pouvažujte o návšteve mestečka Marquette. Je to mestečko s krásnymi plážami a milovníci kávy a piva určite ocenia návštevu malých lokálnych kaviarní a pivovarov.

Orcas Island, Washington

Ostrov v tvare podkovy sa nachádza medzi mestami Seattle a Vancouver. Je domovom nádherného Národného Parku Moran, výtvarných štúdií a lokálneho výrobcu skvelého piva Island Hoppin´Brewery.
Obr. 11. www. visitsanjuans.com

Jamestown, Rhode Island

Aj najmenší štát má svoje ikonické mesto, ktoré ponúka nádherné parky, výnimočné majáky a dych berúce výhľady, ktoré preslávili toto mesto aj vo viacerých filmoch, ktoré sa tu natáčali.

 

Zdroj: Travel Pulse

 


Mohlo by vás tiež zaujímať


Koniec staničným bufetom. Staničný pivovar je miesto, kde chcete začať alebo ukončiť každú cestu vlakom!

Tento podnik sa nachádza na 2. poschodí na železničnej stanici v Košiciach. Úprimne Vám poviem, dozvedela som sa o ňom náhodou na zľavovom portáli, kde som našla kupóny na špeciálnu ponuku za…


Čajka v oblakoch

Bojnice nie sú len nádherný zámok, či najstaršia ZOO na Slovensku, ktorá nesie prívlastok národná, ale najnovšie im pribudla aj vyhliadková veža Čajka v oblakoch. Cestu k výhľadu na celé Bojnice,…


Na Bachledke, vysoko v korunách stromov

29. septembra oslávila svoje prvé narodeniny nová atrakcia v Bachledovej doline a my sme sa išli na ňu pozrieť z blízka. Chodník v korunách stromov vyrástol v srdci nádherných lesov Pieninského…


Najlepšie svetové mesto pre život

Je krásne, čisté, efektívne, má kopec skvelého jedla, históriu, kultúru a počasie je vynikajúce počas celého roka. Ak rozmýšľate o presťahovaní sa do iného mesta, Viedeň musí byť na úplnom vrchole…


CHUTNÉ, SVIEŽE, IDEÁLNE NA LETO

Horúce letné dni nie a nie skončiť. Ochladenie je v nedohľadne a preto vám prinášame Top 15 letných drinkov tohto leta. Vynikajúco chutia a je to to pravé, čo sa k týmto horúcim dňom hodí. Drinky,…


WOW pláže sveta!

Leto je v plnom prúde. Ak si ešte nestihol dovolenku, tak určite si pozri tento zoznam WOW pláží sveta. Španielsko, Keňa, Thajsko, Dominikánska Republika, Izrael, Indonézia a dokonca aj Veľká…


Bardejov - Mesto na Topli

BARDEJOV         Jedno z najkrajších miest Slovenska. Jeho historické centrum mesta spolu s niekoľkými miestnymi stavbami boli v roku 2000 zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného…


Skvelá reklama pre Slovensko! TOP 11 miest na Slovensku podľa CNN

Slovensko opäť bodovalo vo svete a zaujalo redaktorov amerického spravodajského portálu CNN. Tí v ich reportáži 11 najlepších miest, ktoré treba navštíviť na Slovensku, ponúkajú čitateľom a…


Drevené chrámy - Humenné a okolie

Habura – Hradec Králové Chrám sv. Mikuláša Cerkvu vybudovali obyvatelia malej obce Habura pri Medzilaborciach na samom začiatku 16. storočia. Po tom, ako si v roku 1740 postavili nový murovaný…


LETO V MESTÁCH - POPRAD

Leto je v plnom prúde a mestá sa plnia turistami . Každé mesto ponúka niečo výnimočné a pestré pre obyvateľov a návštevníkov.Dnes vám priblížime letný program mesta Poprad. Leto v Poprade ponúka…