NAJLEPŠIE HOTELY EURÓPY

543 Views

Najlepšie hotely Európy

 

Internetový portál U.S. News and World Report zostavil rebríček TOP 15 hotelov v Európe. Hotely vyberali na základe prísnych kritérií podľa počtu hviezdičiek, ocenení, ktoré hotel získal a hodnotení od návštevníkov.


15. The Merrion Hotel v Dubline

Hotel vznikol spojením 4 gregoriánskych domov v centre Dublinu. Má 142 izieb a je sídlom reštaurácie Patrick Guilbaud, ktorá je jedinou dvojhviezdičkovou Michelin reštauráciou v Írsku. Hotel je aj členom Leaders Club odmeňovacieho programu.

 

14. Mandarin Oriental v Miláne

Vďaka svojim izbám, apartmánom a výnimočnej lokalite priamo v centre Milána je obľúbeným hotelom turistov navštevujúcich „mesto módy“. V hoteli vám Michelinovská reštaurácia SETA ponúkne tradičné talianske špeciality.

 

13. Belmond Grand Hotel Timeo v meste Taormina

Tento hotel v sicílskom meste Taormina je obľúbeným miestom pre páry a rodinky. Vo všetkých 70 izbách a apartmánoch nájdete neutrálne farby a podlahy z tvrdého dreva a mramorové kúpeľne. Z balkónov hotela je nádherný výhľad na zátoku, mesto a sopku Etna. Pri návšteve hotela v letných mesiacoch je možné využiť ponuku bezplatných vyhliadkových plavieb.

 

12. Four Seasons Hotel Firenze vo Florencii

Hotel je otvorený iba sezónne od mája do októbra, no ponúka bohatú paletu služieb a vybavenia. Reštaurácia, ocenená Michelinovou hviezdou, Il Palagio ponúka jedlá talianskej kuchyne.
Tento nádherný hotel nájdete severne od centra Florencie a v tesnej blízkosti sa nachádzajú aj najväčšie atrakcie mesta ako napr. Galleria dell´Academia a Basilica di Santa Crose.

 

11. Ballyfin Demense v meste Ballyfin

Hotel pripomínajúci hrad nájdete v regióne Laois v Írsku. Hotel postavený v roku 1820 bol sídlom Sira Charlesa Cootehoa. Ako hotel bol otvorený v roku 2011. Rozprestierajúci sa na 614 ároch ponúka krásne záhrady, turistické chodníky, miesta na piknik ako aj voľne žijúce zvieratá. 20 individuálne zariadených izieb ponúka dekor v dobovom štýle. Návštevníkom môže mimoriadne očariť servis v bielych rukavičkách. Aj keď ceny za ubytovanie nie sú lacné, stojí za to ho vyskúšať.

 

10. Rosewood London v Londýne

Ak ste milovníkom Ginu, tak ste na správnej adrese. Rosewood London ponúka najväčšiu ponuku ginu v Londýne. Ponúka ubytovanie vo 44 apartmánoch, ktorých dekor je typický pre londýnske rezidencie. Tento krásny hotel leží v samom srdci Londýna.

 

9. Four Seasons Hotel Istanbul v Istanbule

Poloha, poloha, poloha. V tomto prípade to platí úplne. Hotel je situovaný hneď vedľa najväčších Istanbulských atrakcií ako sú Hagia Sofia a Modrá mešita. Ale aby sme nekrivdili, nie je to len jeho poloha ale aj jeho služby a amenity, ktoré ho radia na 9 priečku. Viacjazyční conciergi sú Vám k dispozícii 24 hodín denne. Izby majú turecký dekor a ak potrebujete čas pre seba, hotel ponúka aj fitness a spa možnosti.

 

8. Four Seasons Hotel George V. v Paríži

Tri ulice smerom na juh od slávnej Champs-Élysées sa nachádza tento krásny hotel. Pri vstupe do hotela Vás ohúri dekor z 18 storočia. Z apartmánov je nádherný výhľad na Eiffelovu vežu a Palais Garnier. Ak vyhladnete, v priestoroch hotela máte na výber 3 reštaurácie, z ktorých každá sa pýši „Michelin star“.

 

7. Le Bristol v Paríži

Historicky palácový hotel otvoril svoje brány v roku 1925 a ihneď sa stal jednou z dominánt Paríža. Dekorácia hotela je poňatá v štýle 18. storočia. Jednou z jeho Top amenít je krytý bazén s výhľadom na Eiffelovu vežu, Montmartre a Sacré-Coeur. Cestovatelia sú často ohromení skvelými zamestnancami hotela a ich službami. Nesmieme zabúdať, že aj tento hotel je členom skupiny The Leading Hotels of the World a ich odmeňujúceho programu Leaders Club.

 

6. Portrait Firenze vo Florencii

Hostia, ktorí navštívili hotel povedali, že dotazník, ktorý vyplnili pred príchodom do hotela, bol tak detailný, že po ubytovaní mali teplotu v izbe nastavenú podľa toho, ako to zadali v dotazníku. Takáto pozornosť na detail je venovaná všetkým 37 apartmánom. Hotel ponúka množstvo stravovacích priestorov. Môžeme spomenúť Borgo San Jacopo, Mišelinovskú reštauráciu, či Caffé dell´Oro. Aj tento hotel patrí do programu Leaders Club.

 

5. J.K. Place Roma v Ríme

Situovaný priamo v srdci módneho dištriktu Ríma. Zariadený štýlovým a dizajnérskym nábytkom. Hotel má 30 izieb a apartmánov a na samom vrchu hotela sa nachádza J.K. Cafe, ktoré ponúka Lounge, Bar a reštauráciu. Top hotel v top zoskupení hotelov pod názvom Leaders Club.

 

4. Hôtel Plaza Athénée v Paríži

Hotel s piatimi reštauráciami, ktoré ponúkajú atmosféru od bežnej „chic“ reštaurácie až po reštauráciu ladenú do dvadsiatych rokov minulého storočia Le Relais Plaza. Pre turistov je hotel v ideálnej polohe, keďže všetky turistické atrakcie sú vo vzdialenosti do 2 kilometrov. Hotelové služby a jeho zamestnanci zanechali najväčší dojem na návštevníkov.

 

3. Hotel Eden v Ríme

Od otvorenia v roku 1889 jeho dverami prešlo mnoho zahraničných aristokratov, známych osobností, ale aj bežných turistov. Po jeho 17 mesačnej rekonštrukcii, znova otvoril svoje brány roku 2017. 98 izieb a apartmánov ponúka neutrálny, ale zato sofistikovaný dekor. Z reštaurácie La Terrazza, ktorá sa nachádza na najvyššom poschodí hotela je krásny panoramatický výhľad na Rím.

 

2. La Réserve Paris – Hotel and Spa v Paríži

14 izieb a 26 apartmánov tohto hotela nesie dekor Parížskeho štýlu z čias 19. storočia. Ak máte chuť na sezónnu francúzsku kuchyňu, vaše chuťové poháriky poteší dvojhviezdičková Michelinová reštaurácia Le Gabriel. Hostia najviac ocenili aj osobitný prístup zamestnancov, ktorí boli pripravení splniť každú požiadavku. Hotel je členom exkluzívneho spoločenstva The Leading Hotels of the World a ich programu Leaders Club.

 

1.       Ritz Paris v Paríži

Historický Ritz Paris Vás pozýva okúsiť ich najlepší servis a výnimočný Parížsky dizajn 18. storočia. Každý z apartmánov je pomenovaný po významnej osobnosti, historickej udalosti alebo stavby Francúzska. Spomenieme napríklad apartmán Coco Channel, ktorý bol kedysi jej domovom. Výnimočný drink si môžete vychutnať v Bar Hemingway a chutné jedlo v reštaurácii L´Espadon. Ak si chcete zdokonaliť svoje cukrárske zručnosti, hotel ponúka aj školy varenia. The Leading Hotels of the World a program Leaders Club nemôžu chýbať.


You might also be interested.


Koniec staničným bufetom. Staničný pivovar je miesto, kde chcete začať alebo ukončiť každú cestu vlakom!

Tento podnik sa nachádza na 2. poschodí na železničnej stanici v Košiciach. Úprimne Vám poviem, dozvedela som sa o ňom náhodou na zľavovom portáli, kde som našla kupóny na špeciálnu ponuku za…


Čajka v oblakoch

Bojnice nie sú len nádherný zámok, či najstaršia ZOO na Slovensku, ktorá nesie prívlastok národná, ale najnovšie im pribudla aj vyhliadková veža Čajka v oblakoch. Cestu k výhľadu na celé Bojnice,…


Na Bachledke, vysoko v korunách stromov

29. septembra oslávila svoje prvé narodeniny nová atrakcia v Bachledovej doline a my sme sa išli na ňu pozrieť z blízka. Chodník v korunách stromov vyrástol v srdci nádherných lesov Pieninského…


Najlepšie svetové mesto pre život

Je krásne, čisté, efektívne, má kopec skvelého jedla, históriu, kultúru a počasie je vynikajúce počas celého roka. Ak rozmýšľate o presťahovaní sa do iného mesta, Viedeň musí byť na úplnom vrchole…


CHUTNÉ, SVIEŽE, IDEÁLNE NA LETO

Horúce letné dni nie a nie skončiť. Ochladenie je v nedohľadne a preto vám prinášame Top 15 letných drinkov tohto leta. Vynikajúco chutia a je to to pravé, čo sa k týmto horúcim dňom hodí. Drinky,…


Okúzľujúce pobrežné mestá Ameriky

Dnes vás zoberieme do Ameriky a ukážeme vám okúzľujúce malé mestá na pobreží Spojených štátov amerických. Charizma a jedinečnosť sú hlavnými vlastnosťami, ktoré tieto mestečká majú spoločné. …


WOW pláže sveta!

Leto je v plnom prúde. Ak si ešte nestihol dovolenku, tak určite si pozri tento zoznam WOW pláží sveta. Španielsko, Keňa, Thajsko, Dominikánska Republika, Izrael, Indonézia a dokonca aj Veľká…


Bardejov - Mesto na Topli

BARDEJOV         Jedno z najkrajších miest Slovenska. Jeho historické centrum mesta spolu s niekoľkými miestnymi stavbami boli v roku 2000 zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného…


Skvelá reklama pre Slovensko! TOP 11 miest na Slovensku podľa CNN

Slovensko opäť bodovalo vo svete a zaujalo redaktorov amerického spravodajského portálu CNN. Tí v ich reportáži 11 najlepších miest, ktoré treba navštíviť na Slovensku, ponúkajú čitateľom a…


Drevené chrámy - Humenné a okolie

Habura – Hradec Králové Chrám sv. Mikuláša Cerkvu vybudovali obyvatelia malej obce Habura pri Medzilaborciach na samom začiatku 16. storočia. Po tom, ako si v roku 1740 postavili nový murovaný…

ň